informace ze sportu

Vítame vas na našich sportovních strankach

Moto GP

Pešek dojel v Británii sedmý a Smrž jedenactý

Český motocyklista Lukáš Pešek v nedělní Velké ceně Británie potvrdil své postavení mezi elitní desítkou a dojel si v závodu kubatury do 125 ccm pro sedmé místo, které mu patřilo už na startu. Závod 'malorážek' jednoznačně ovládl Španěl Alvaro Bautista, který si dojel pro čtvrté letošní vítězství a upevnil svou vedoucí pozici v pořadí MS.

DONINGTON - Pešek se po startu propracoval na šesté místo a do druhého okruhu najížděl dokonce jako čtvrtý za vedoucí skupinkou, v níž jeli Ital Mattia Pasini, Bautista a Fin Mika Kallio. Záhy ale musel odrážet útoky Itala Sergia Gadey a Španěla Hectora Faubela, jimž nakonec podlehl a klesl opět na šestou příčku. I tu ale nakonec přepustil Joanu Olivemu ze Španělska.

Bautista proměnil závod nejslabší kubatury v jednoznačnou záležitost už během prvních okruhů, kdy si vypracoval obrovský náskok a bez problémů si dojel pro vítězství. Pasini s Kalliem kroužili celý závod společně v těsném závěsu a čekali na závěrečný duel o konečné pořadí. Ze stříbrné pozice se nakonec radoval finský jezdec, jemuž se podařilo svého rivala předjet po výjezdu z poslední zatáčky.

Smržovi pomohly pády soupeřů
Jakub Smrž vybojoval v nedělní Velké ceně Británie silničních motocyklů v kubatuře do 250 ccm jedenácté místo. Český jezdec s aprilií si v závěru devátého podniku mistrovství světa na okruhu v Doningtonu polepšil po pádech několika soupeřů a díky zisku pěti bodů se v průběžném pořadí posunul na 13. místo.

Z vítězství se radoval Španěl Jorge Lorenzo, který tak v celkovém hodnocení snížil náskok vedoucího Andrey Doviziosa na jediný bod. Ital dnes dojel šestý
 
Děkujeme že ste nás naštivili