informace ze sportu

Vítame vas na našich sportovních strankach

Tenis

Nicole Vaidišová zamíří jako první z českých tenistek do Francie k utkání Fed Cupu. Česká jednička a dvanáctá hráčka světa vyrazí směr Cagnes-sur-Mer, kde se zápas o postup do Světové skupiny I o víkendu uskuteční, již v úterý. Zbytek českého výběru Lucie Šafářová, Iveta Benešová a Květa Peschkeová odletí ve středu ráno a večer už bude trénovat. "Máme od pěti zamluvený kurt," řekl ČTK manažer týmu Petr Pála.

PRAHA - Dvanáctá hráčka světa Vaidišová letí s denním předstihem se zastávkou v Monte Carlu. "Začne trénovat to svoje s Alešem (Kodatem). Sraz máme oficiálně ve středu," řekl ČTK kapitán Tomáš Petera, který už je v Monackém knížectví a odtud se přesune do dějiště utkání.

Po vyřazení ve Wimbledonu si hráčky po trávě znovu zvykaly na antuku na pražské Spartě. Ve Stromovce individuálně trénovaly Vaidišová, Šafářová a Benešová. Peschkeová se připravovala doma v Berlíně.

Tenistky do odletu ještě čekaly nákupy v Pařížské ulici. Na pražském bulváru plném obchodů si měly vybrat společenské oblečení na čtvrteční slavnostní zahajovací večeři utkání. "Bude to nelehký úkol. Každá má jiný vkus a názor, takže to nebude o demokracii," řekl Pála.

Francie má v nominaci na utkání první hráčku světa a čerstvou vítězku Wimbledonu Mauresmovou, kterou Vaidišová porazila v osmifinále Roland Garros. Francouzský kapitán Georges Goven dále nominoval Nathalii Dechyovou, Emilii Loitovou, Tatianu Golovinovou a na základě postupu do čtvrtfinále Wimbledonu také Séverine Brémondovou. Šestadvacetiletá hráčka se díky úspěchu na londýnské trávě posunula v žebříčku ze 129. na 65. místo.
 
Děkujeme že ste nás naštivili